Misja Fundacji

Pomysł na powołanie do życia Fundacji Fit Camp zrodził się w gronie przyjaciół pasjonatów sportu mających wspólną wizję i misję popularyzacji sportu powszechnego na poziomie wszystkich grupach wiekowych od przedszkola po seniora.
Zajmujemy się szkoleniem z zakresu treningu wszechstronnego oraz ukierunkowanego pokazując różnorodne formy zajęć według najnowszych standardów treningowych. Działalność fundacji ma celu również prowadzenie szeroko zakrojonej akcji związanej z tematyką żywieniową.
Posiadamy wykwalifikowaną oraz doświadczoną kadrę prowadzących (nauczycieli, trenerów, dietetyków, fizjoterapeutów, pedagogów, instruktorów), którzy odpowiadają za realizację naszych głównych projektów.

 

W okresie wakacji letnich oraz ferii zimowych organizujemy.

1. Zimowe wyjazdy rodzinne na narty oraz snowboard.

 

zimowe wyjazdy oferta

 

2. Obozy sportowe dla dzieci w okresie wakacyjnym.

 

wyjazdy w okresie wakacyjnym oferta

 

3. Półkolonie sportowe.

 

polkolonie sportowe oferta

 

4. Eventy sportowe oraz imprezy okolicznościowe.

 

eventy sportowe oferta

 

AKADEMIA SPORTOWA FIT CAMP (zajęcia całoroczne)

 

Dziecko w wieku szkolnym ma naturalną potrzebę ruchu, a każdy przejaw tej aktywności warto pielęgnować. Dlatego też stawiamy sobie jako główny cel główny zachęcenie i wdrożenie odpowiednich nawyków u dzieci i młodzieży do regularnej aktywności fizycznej. Chcemy, żeby aktywność fizyczna u dzieci wychodziła z ich wewnętrznych chęci w sposób w pełni dobrowolny, a nie przymusowy.

Zajęcia w naszej w Akademii Sportowej Fit Camp prowadzimy w sposób kompleksowy i różnorodny tak aby nasi podopieczni mogli rozwijać i doskonalić swoje umiejętności z zakresu różnych dyscyplin sportowych w sekcjach z podziałem na wiek, płeć oraz poziom sportowy.
Szkolenie grup dziecięcych i młodzieżowych z zakresu poszczególnych dyscyplin sportowych odbywa się poprzez naukę i doskonalenie techniki i taktyki gry z elementami przygotowania motorycznego według najnowszych systemów treningowych.

W grupach najmłodszych dzieci w wieku 6-8 lat zajęcia prowadzone będą w formie gier i zabaw ruchowych począwszy od nauki gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Dzieci poznają różne sposoby poruszania się po boisku oraz wiadomości z techniki i zasad gry w poszczególnych dyscyplinach sportu.

 

zajecia caloroczne oferta

 

Głównym celem tego projektu jest wdrożenie u dzieci nawyków samodyscypliny i wewnętrznej chęci do aktywności fizycznej oraz wybór swojej ulubionej dyscypliny sportu w późniejszym etapie szkolenia.

W takcie szkolenia sekcji sportowych chcemy aby nasi podopieczni mogli zdobyte umiejętności sprawdzić podczas gry w lidze oraz zawodach sportowych. Dodatkowo nasi wychowankowie wyjeżdżać będą na obozy sportowe w okresie zimowym i letnim w celu dalszego doskonalenia umiejętności techniczno-taktycznych w swojej dyscyplinie.
Dbamy również o płaszczyzną intelektualną naszych podopiecznych organizując w przedszkolach, szkołach oraz Uniwersytetach Trzeciego Wieku wykłady z zakresu profilaktyki żywieniowo - dietetycznej (Projekt Edukacja Żywieniowa).

 

 
misja edukacjaWspierają nas specjaliści z dziedziny dietetyki, dzięki którym będziemy się starali wyeliminować złe nawyki żywieniowe oraz zainspirować do aktywnego wypoczynku całe rodziny organizując eventy sportowo-żywieniowe. Dzieci naśladują rodziców więc w planach mamy również projekty rodzinne tak żeby zintegrować więzy rodzinne oraz zmobilizować i zachęcić do ćwiczeń całe rodziny.
Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży z problemami otyłości i nadwagi, dlatego też wprowadziliśmy Projekt Body Challange. Realizujemy go poprzez zajęcia całoroczne i obozy o tematyce kształtowania sylwetki, poprawy kondycji fizycznej oraz korekcji ewentualnych wad postawy.

misja body challange

Postaramy się pomóc każdej osobie, która się zgłosi do nas. Zdiagnozujemy problem i pokarzemy, jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe i zachęcimy do codziennej aktywności. Gwarantujemy profesjonalną opiekę wychowawczą, trenerską i dietetyczną, żeby poprzez zabawę, ruch i wiedzę odzyskać kondycję, dobrą sylwetkę i świetne samopoczucie.

W Fundacji Fit Camp nie zapomnieliśmy również o seniorach. Przygotowaliśmy Projekt Aktywny Senior, który ma zachęcić seniorów do regularnej profilaktyki aktywności fizycznej. Jest to najlepsza forma by zachować młodość i opóźnić procesy starzenia. Głównym celem w naszych planach treningowych jest ukierunkowanie na trzy podstawowe elementy sprawności fizycznej: poprawę wytrzymałości, zwiększenie siły i masy mięśniowej oraz zwiększenie gibkości i poprawa koordynacji ruchowej.

 
misja aktywnyseniorZajęcia będą obejmowały również ćwiczenia aerobowe ( nordic walking, marsze). Przewidziane będą również warsztaty dietetyczne z tematyką istotną dla seniorów np.: nauka komponowania posiłków i robienia zakupów przy ograniczonych środkach finansowych.

KONTAKT

fundacja fit camp

Life style and sport
KRS 0000599269
NIP 9522142784
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
w Warszawie
ul. Marymoncka 34, Budynek 36 lok. 2
00-968 Warszawa


tel.: +48 796 801 880
e-mail: biuro@fitcamp.pl
?>
fitcamp logo male
Akademia Wychowania Fizycznego
Józefa Piłsudskiego w Warszawie
ul. Marymoncka 34, Budynek 36 lok. 2
00-968 Warszawa
Zadzwoń do nas
796 801 880
Kontakt

Jesteśmy do twojej dyspozycji
pn. - pt. od 10:00 do 20:00
sobota: od 10:00 do 17:00
niedziela: nieczynne