Misja Fundacji

Pomysł na powołanie do życia Fundacji Fit Camp zrodził się w gronie przyjaciół pasjonatów sportu mających wspólną wizję i misję popularyzacji sportu powszechnego na poziomie wszystkich grupach wiekowych od przedszkola po seniora.
Zajmujemy się szkoleniem z zakresu treningu wszechstronnego oraz ukierunkowanego pokazując różnorodne formy zajęć według najnowszych standardów treningowych. Działalność fundacji ma celu również prowadzenie szeroko zakrojonej akcji związanej z tematyką żywieniową.
Posiadamy wykwalifikowaną oraz doświadczoną kadrę prowadzących (nauczycieli, trenerów, dietetyków, fizjoterapeutów, pedagogów, instruktorów), którzy odpowiadają za realizację naszych głównych projektów.

Akademia Sportowa


Obozy Sportowe


Body Chalange


Edukacja Żywieniowa


Aktywny Senior

misja obozyW okresie wakacji letnich organizujemy Obozy Sportowe/Półkolonie Fit Camp. Dziecko w wieku szkolnym ma naturalną potrzebę ruchu, a każdy przejaw tej aktywności warto pielęgnować. Dlatego też stawiamy sobie jako główny cel obozów zachęcenie i wdrożenie odpowiednich nawyków u  dzieci i młodzieży do regularnej aktywności fizycznej. Chcemy, żeby aktywność fizyczna u dzieci wychodziła z ich wewnętrznych chęci w sposób w pełni dobrowolny, a nie przymusowy.
misja akademiaProwadzimy również zajęcia całoroczne na Akademii Sportowej Fit Camp gdzie nasi podopieczni rozwijać i doskonalić będą swoje umiejętności z zakresu różnych dyscyplin sportowych w sekcjach z podziałem na wiek, płeć oraz poziom sportowy.
Szkolenie grup dziecięcych i młodzieżowych z zakresu poszczególnych dyscyplin sportowych odbywa się poprzez naukę i doskonalenie techniki i taktyki gry z elementami przygotowania motorycznego według najnowszych systemów treningowych EXOS i EPI.
W grupach najmłodszych dzieci w wieku 6-8 lat zajęcia prowadzone będą w formie gier i zabaw ruchowych począwszy od nauki gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Dzieci poznają różne sposoby poruszania się po boisku oraz wiadomości z techniki i zasad gry w poszczególnych dyscyplinach sportu (Projekt Multisport).

Głównym celem tego projektu jest wdrożenie u dzieci nawyków samodyscypliny i wewnętrznej chęci do aktywności fizycznej oraz wybór swojej ulubionej dyscypliny sportu w późniejszym etapie szkolenia.

Kolejnym etapem jest już szkolenie specjalistyczne z zakresu nauki i doskonalenia techniczno-taktycznego w poszczególnych dyscyplinach sportowych:
W takcie szkolenia sekcji sportowych chcemy aby nasi podopieczni mogli zdobyte umiejętności sprawdzić podczas gry w lidze oraz zawodach sportowych. Dodatkowo  nasi wychowankowie wyjeżdżać będą na obozy sportowe w okresie zimowym i letnim w celu dalszego doskonalenia umiejętności techniczno-taktycznych w swojej dyscyplinie.

misja edukacjaDbamy również o płaszczyzną intelektualną naszych podopiecznych organizując w przedszkolach, szkołach oraz Uniwersytetach Trzeciego Wieku wykłady z zakresu profilaktyki żywieniowo - dietetycznej (Projekt Edukacja Żywieniowa). Wspierają nas specjaliści z dziedziny dietetyki, dzięki którym będziemy się starali wyeliminować złe nawyki żywieniowe oraz zainspirować do aktywnego wypoczynku całe rodziny organizując eventy sportowo-żywieniowe. Dzieci naśladują rodziców więc w planach mamy również projekty rodzinne tak żeby zintegrować więzy rodzinne oraz zmobilizować i zachęcić do ćwiczeń całe rodziny.

misja body challangeChcemy pomóc dzieciom i młodzieży z  problemami otyłości i nadwagi, dlatego też wprowadziliśmy Projekt Body Challange. Realizujemy go poprzez zajęcia całoroczne i obozy o tematyce kształtowania sylwetki, poprawy kondycji fizycznej oraz korekcji ewentualnych wad postawy. Postaramy się pomóc każdej osobie, która się zgłosi do nas. Zdiagnozujemy problem i pokarzemy, jak zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe i zachęcimy do codziennej aktywności. Gwarantujemy profesjonalną opiekę wychowawczą, trenerską i dietetyczną, żeby poprzez zabawę, ruch i wiedzę odzyskać kondycję, dobrą sylwetkę i świetne samopoczucie.
 
misja aktywnyseniorW Fundacji Fit Camp nie zapomnieliśmy również o seniorach. Przygotowaliśmy Projekt Aktywny Senior,  który ma zachęcić seniorów do  regularnej profilaktyki aktywności fizycznej. Jest to najlepsza forma by zachować młodość i opóźnić procesy starzenia. Głównym celem w naszych planach treningowych jest ukierunkowanie na trzy podstawowe elementy sprawności fizycznej: poprawę wytrzymałości, zwiększenie siły i masy mięśniowej oraz zwiększenie gibkości i poprawa koordynacji ruchowej.
Zajęcia będą obejmowały również ćwiczenia aerobowe ( nordic walking, marsze). Przewidziane będą również warsztaty dietetyczne z tematyką istotną dla seniorów np.: nauka komponowania posiłków i robienia zakupów przy ograniczonych środkach finansowych.

KONTAKT

fundacja fit camp

Life style and sport
KRS 0000599269
NIP 9522142784
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego
w Warszawie
ul. Marymoncka 34, Budynek 36 lok. 2
00-968 Warszawa


tel.: +48 796 801 880
e-mail: biuro@fitcamp.pl
fitcamp logo male
Akademia Wychowania Fizycznego
Józefa Piłsudskiego w Warszawie
ul. Marymoncka 34, Budynek 36 lok. 2
00-968 Warszawa
Zadzwoń do nas
796 801 880
Kontakt

Jesteśmy do twojej dyspozycji
pn. - pt. od 10:00 do 20:00
sobota: od 10:00 do 17:00
niedziela: nieczynne